Toužíte po krásné, dokonalé pleti, aniž byste musely používat spousty líčidel? Chcete vyjít z domova s minimálním make-upem a přitom se cítit skvěle?

Naše kůže je odrazem našeho nitra, vypovídá o našem zdraví, jaké máme stravovací zvyklosti a také leccos prozradí o našich orgánech. Ukáže nám, zda jsme právě ve stresu, zármutku nebo prožíváme období radosti.

Proč je důležité provádět v salonu kosmetické poradenství s analýzou pleti?

Kladete si otázku, jak se vyznat v přemíře přípravků, které jsou nabízeny v drogériích, lékárnách, na internetu a přitom všichni tvrdí, že ten jejích produkt je nejlepší a nejúčinnější?

Často se mi stává, že mi přijde do salonu žena, která neví, jak pečovat o svoji pleť, jaké produkty používat a jakým způsobem. Setkávám se i s tím, že některé dámy používají pravidelně kosmetické přípravky, ale jsou nevhodně vybrané pro jejich typ pokožky. Nebo jsou ženy, které například trpí nečistou pletí, už vyzkoušely mnoho produktů, investovaly hodně peněz, ale ke zlepšení nedošlo.

Proto provádím v salonu poradenství s analýzou pleti i těm, které nechodí na kosmetické ošetření, ale chtějí se doma pravidelně starat o svoji pleť.

Nejprve se klientky zeptám, co by chtěla změnit na svém stávajícím stavu pokožky. Zda chce o ni opravdu správně pečovat tak, abychom dostaly nynější problémy pod kontrolu, nebo aby současná krásná pleť zůstala takovou i v budoucnosti.

Probereme, jaké má zvyklosti, zda netrpí alergií, jak se stravuje, jestli už navštěvovala nějaký kosmetický salon atd. Jaké přípravky nyní doma používá a jakým způsobem.

A potom ji požádám, aby mi zaslala seznam produktů včetně jejich složení (INCI), které používá. Vyhodnotím, zda používané přípravky neobsahují látky, které by mohly způsobovat případné či současné potíže na pleti, nebo zda by nemohly v budoucnu vyvolat reakci nebo alergii. Zda jsou bezpečné.Analýza kosmetického produktu dle složení (INCI)

Poté si zmapuji aktuální stav pokožky, vyhodnotím, jaké by měly být první kroky a sestavím plán pro pravidelnou domácí péči.

Odměnou je, když mi zákaznice děkují za viditelné zlepšení vzhledu pleti, že jsem jim pomohla vyřešit jejich mnohdy dlouho přetrvávající potíže. Jak se cítí nádherně, když jim okolí chválí jejich pokožku a oni mohou konečně vyjít z domu i bez make-upu.

Proč je důležité provádět v salonu kosmetické poradenství s analýzou pleti?